Jak portál podvodnabazaru.cz funguje

Poslání portálu

Portál vznikl za účelem možnosti nahlášení podvodníka z libovolného bazaru a propojení podvedených lidí. S velkým množstvím nahlášených podvodníků se vytvořila databáze a záhy se druhotným smyslem stala možnost vyhledávání a ověřování prodejců. Umožňujeme tak všem lidem veřejně na portálu vyjádřit pravdivě svoji zkušenost bez nutnosti registrace a podělit se s ní s ostatními.

Pojdme se podívat jak nahlášení probíhá a jak je možné s portálem pracovat.

První nahlášení

Aby na portálu podvedení podvodníka našli, je potřeba ho nejdříve poprvé nahlásit. Čím dříve tím lépe. To může udělat kdokoli přes tlačítko "NAHLÁSIT PODVOD".

nahlasit_podvod

V ideálním případě je fajn hned napoprvé vyplnit maximum informací o podvodníkovi a umožnit tak ostatním vyhledat podvod podle více parametrů.

Základní údaje při prvním nahlášení jsou: Číslo účtu / Variabilní symbol, Telefon, Email a Popis

podvod

Všechny tyto informace se uloží do databáze a obratem je může kdokoli vyhledat přes tlačítko "VYHLEDAT".

Bankovní účet je obratem automaticky poslán do příslušné banky k prověření na páchání trestné činnosti.

vyhledat

Při vkládání informací o podvodu je povinností na sebe zanechat pravdivý kontakt, přes který vás portál může kontaktovat. Jméno je sice povinné, ale můžete napsat klidně jen přezdívku. Email je povinný a nejcenější co ostatním i sobě můžete při nahlášení zanechat. Posledním údajem, který dobrovolně můžete zanechat je telefon, ten se veřejně nezobrazí, ale může být rychlým kontaktem například pro policii, aby mohl si mohla vyžádat dodatečné informace.

Tím se dostáváme i k informaci, jak s daty o Vás pracujeme. Neveřejné informace jakými jsou Telefon a IP adresa poskytujeme Policii ČR, aby vás mohla v případě potřeby kontaktovat.

Po uložení příspěvku vám obratem přijde informace jak jako podvedený máte dále postupovat a pokud navíc zaškrtnete "Dostávat upozornění na nové komentáře", tak vás portál upozorní na nově přidané komentáře od jiných podvedených.

potvrzeni_podvod

Pokud byste se chtěli na něco obratem zeptat, můžete využít náš kontaktní formulář, jehož odkaz je přímo v emailu. V případě, že už nechcete dostávat upozornění na nové komentáře, tak stačí odpovědět na došlý email a uvést do předmětu slovo "nezasílat".

Doplnění informací k podvodu

Nahlášený podvod je možné přes tlačítko "DETAIL" rozkliknout a nabídnou se vám další možnosti doplnění informací a komentářů.

detail

Pokud potřebujete k podvodu doplnit další Číslo účtu/variabilní symbol, Telefon, Email můžete tak využít tlačítko "PŘIDAT INFORMACE".

Vložené údaje se uloží na detail podvodu. Záznam o vložení informací se uloží do komentáře a zároveň vám přijde potvrzení o vložení na email.

komentar_informace

Přidání skutečného majitele účtu

Další možností doplnění informací je přidání přidání skutečného jména majitele účtu, které uděláte přes tlačítko "PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU". Zde je povinné vyplnit pravdivě: Jméno a příjmení majitele účtu a přiložit jako důkaz např. ofocený screen z internetového bankovnictví. Rozhodně sem nepatří fiktivní jména prodejců, pod kterými vystupují na bazarech. Jsou totiž často smyšlená.

pridat_majitele_uctu

Vložené údaje se uloží na detail podvodu. Záznam o vložení skutečného jména majitele účtu se uloží do komentáře a zároveň vám přijde potvrzení o vložení na email.

komentar_majitel_uctu

Doplnění trestního oznámení

Nahlášení podvodu na Policii ČR každému doporučujeme. Zvyšuje se tak šance dopadení podvodníka i výše škody, která se sčítá. Jakmile máte od policie přidělené číslo trestního oznámení můžete ho přidat přes tlačítko "PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ". Zde vyplníte: Výši podvodu, Číslo trestního oznámení a Místo, kde jste byli ohlásit.

Oznámení mohou vznikat od různých podvedených po celé České republice. V místě oznámení, kde škoda přesáhne 10 tisíc začne běžet hromadné řízení a předají se sem všechna dosud nahlášená i budoucí oznámení. Pokud víte, které číslo oznámení je takto vybráno jako hromadné řízení, je možné ho při přidání čísla trestního oznámení označit zaškrtnutím údaje "Jedná se o číslo hromadného řízení?".

Údaje se pak uloží na detail podvodu a ostatní podvedení uvidí, že již existuje oznámení a mohou se k němu přidat.

pridat_trestni_oznameni

Záznam o vložení trestního oznámení se uloží do komentáře a zároveň vám přijde potvrzení o vložení na email.

komentar_trestni_oznameni

Přidávání komentářů

Nahlášený podvod lze libovolně, ale zároveň pravdivě komentovat přes tlačítko "PŘIDAT KOMENTÁŘ".

pridat_komentar

Zde si můžete vyměňovat zkušenosti s ostatními podvedenými. Všem, kteří si přáli být na nové komentáře upozornění a mají u svého jména uvedenou zelenou obálku přijde na nový komentář upozornění. Záznam o vložení komentáře se uloží do komentáře a zároveň vám přijde potvrzení o vložení na email.

obalka

 

Věříme, že vám tento popis pomohl pochopit princip fungování a chování portálu.

V případě dotazů nás kontaktujte přes webový formulář.

www.podvodnabazaru.cz

 

Sdílej článek:

Komentáře:

user picture
EvelynMartinez
27. 01. 2024

HAZTE RICO CON UNA TARJETA DE ATM EN BLANCO, Whatsapp: +18033921735 Quiero testificar sobre las tarjetas de cajero automático en blanco de la Dark Web que pueden retirar dinero de cualquier cajero automático en todo el mundo. Antes era muy pobre y no tengo trabajo. Vi muchos testimonios sobre cómo los hackers en línea de la Dark Web les envían la tarjeta en blanco del cajero automático y la usan para recolectar dinero en cualquier cajero automático y hacerse ricos. {[email protected]} También les envié un correo electrónico y me enviaron la tarjeta en blanco. Lo he usado para conseguir 500.000 dólares. retirar el máximo de 5,000 USD diarios. Dark Web está entregando la tarjeta solo para ayudar a los pobres. Hackee y retire dinero directamente desde la bóveda de cualquier cajero automático con el uso de una tarjeta programada para cajero automático que se ejecuta en modo automático. También puede contactarlos para el servicio a continuación. * Transferencia Western Union/MoneyGram * Transferencia bancaria * Transferencia PayPal / Skrill * Cripto Minería * Transferencia CashApp * Préstamos de Bitcoin * Recuperar criptomonedas/fondos/activos robados/perdidos Correo electrónico: [email protected] Telegrama o WhatsApp: +18033921735 Sitio web: https://darkwebonlinehackers.com

Přidat komentář