Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Prodával jsem masážní polštář na Bazar.cz a na Marketplace. Okamžitě po zveřejnění mě někdo kontaktoval na WhatsApp. Dotazoval se na věci popsané v inzerátu. Pak zda může zařídit PPL kurýra, který přijede, zboží vyzvedne a doručí jemu. Náklady, že uhradí. Poslal odkaz na ppl-cz.securdeal.site/nejake-cislo. Že tam mám doplit údaje. Na stránce jsem zadal platební kartu, bylo tam tlačítko "Obdržet". Myslel jsem původně, že mi pošle peníze na účet, nicméně jsem se již setkal s tím, že obchodník může na kartu vrátit peníze. Jak jsem se později dozvěděl, nemůže toto udělat fyzická osoba. Když jsem formulář odeslal, chtělo to ještě zadat zůstatek na kartě. To jsem teprve poprvé znejistěl a uvědomil si, že může jít o podvod. Kartu jsem pro jistotu v internetovém bankovnictví zablokoval a druhý den s bankou dořešil. Banka kartu zablokovala natrvalo a vystavila mi novou. Odkaz, který mi poslal již druhý den nebyl funkční. Zpětně si uvědomuji, že jsem několik věcí přehlédl: 1) Jednal velmi rychle a naléhal, abychom to vyřešili obratem. 2) Telefoní číslo má předčíslí 44 Velké Británie. 3) Odkaz není na PPL web, ale na securdeal.site. 4) Na kartu nemůže fyzická osoba poslat peníze.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.