Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
URL:
POPIS PODVODU
PODVODY V REAKCI NA VÁŠ INZERÁT NA ONLINE BAZARECH !!! ,,různá čísla, různá jména, stejný podvod,, Kontakt napsal v reakci na inzerát na Sbazaru - zprávy vždy přes Whatsapp. Podobné podvody mi již psaly cca 5x, vždy stejný text: 1. Dobrý den, omlouvám se, že vás obtěžuji. Jmenuji se Adam můžete mi říct, jestli je to ještě na prodej? Ruční mixér 2. Je stav stejný jako na fotografii? 3. Skvělé, jsem připraven ke koupi, mohu ZAŘÍDIT DORUČENÍ KURÝREM? 4. Zaplatím přes webové stránky České pošty a pošlu vám formulář, abyste mohli peníze převést na svou bankovní kartu. Po úspěšné transakci vás bude kontaktovat vedoucí doručovací služby a domluví se s vámi na vhodném termínu doručení. Veškeré náklady uhradím. Poskytují obaly V reakci na tuto zprávu jsem odpověděl, že odeslání zajistím já a na dobírku, s odpovědí zájemce: NE Vždy stejný scénář, zprávy psány tak rychle, že je evidentní, že je text zkopírovaný a vložený a liší se jen pár věcí jako způsob dopravy: ČESKÁ POŠTA/ ZÁSILKOVNA … Platbu prý již uhradili a pro vyzvednutí peněz musíte zadat své údaje platební karty. Následně Vám vyluxují účet (naštestí mě se to nestalo, ale na internetu najdete mnoho nešťastných, kteří tu zkušenost měli)
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Jiří 8. 01. 2022

přidal/a telefonní číslo: +420737868825


user picture
Jahoda 9. 01. 2022

přidal/a telefonní číslo: 737636028


user picture
Jahoda 9. 01. 2022

Naprosto identická konverzace, zájem o zboží z Sbazaru, Adam na WhatsApp, zboží prý nemusím ani balit .....Jsem dost nedůvěřivý, takže Adame, ani náhodou. Dejte si pozor. Veškerou komunikaci mám uloženu.


user picture
Adam 17. 01. 2022

Stejný scénář z 10. 1. 2022.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.