Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Dala jsem poptávkový inzerát na Bazos.cz na stavebnici Playmobil pro postiženého syna. Hračku už dlouho sháním bez úspěchu, proto jsem to zkusila touto cestou. Ještě tentýž den mi přišla SMS od pána, jestli ještě stavebnici sháním. Když jsem odpověděla, že ano, obratem mi volal. Nechtěl říct cenu, vymlouval se, že hračku podědili a chtěl ať řeknu cenu já. Cenu jsme domluvili a on chtěl peníze předem a okamžitou platbu, což mi několikrát zdůraznil a to už mě mělo varovat. Bohužel jsem byla tak nadšená, že jsem hračku konečně sehnala, že mi v tu chvíli vypadl mozek. Řekla jsem mu, že peníze pošlu hned, jak dám děti spát. Po chvíli další SMS, kdy tedy ty peníze pošlu, ať je hned vidí (druhé varování, bohužel bez úspěchu) Platbu jsem zadala a hned jak jsem peníze odeslala se mi rozsvítilo a byla jsem si jistá, že je to podvod a po zadání telefonu na netu se mi to potvrdilo.Vzápětí přišla SMS, že přítelkyně mi omylem peníze poslala zpět a ať tedy platbu zopakuji. Tak to jsem mu odepsala, že v žádném případě, že už mi došlo, že je to podvod. Pak jsem ještě našla v emailu odpověď na inzerát z emailu [email protected], to už jsem si pak vyhledala na těchto stránkách, že tihle dva pracují spolu. Zajímavé je, že pán ještě komunikoval, dušoval se, že o podvod nejde a ještě na druhý den mi psal, že balíček odešle. Samozřejmě blbost. A pak už telefon nebral. Podala jsem trestní oznámení na PČR, i když je mi jasné, že peníze neuvidím.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:

Číslo a místo hromadného řízení:

Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
admin 29. 01. 2022

přidal/a číslo účtu: 2102035086/2010


user picture
Josef 30. 01. 2022

přidal číslo a místo hromadného trestního oznámení: KRPH-53058/TČ-2021-050771 - Beroun, 2600,-


user picture
Josef 30. 01. 2022

OPRAVA: místo hromadného řízení je: Rychnov nad Kněžnou! Omylem jsem zadal místo prvotního ohlášení.


user picture
Hanka 30. 01. 2022

Zapomněla jsem do popisu napsat částku. Je to 1700,- Kč. Číslo trestního oznámení jsem si bohužel nepoznamenala. Policista mi sdělil, že na telefon 737039009 našel v jejich systému už deset oznámení a je už zahájeno i trestní řízení. Bohužel tam figurovalo jiné číslo účtu. Na číslo účtu, které jsem nahlásila já, v tu chvíli evidoval pouze jedno oznámení. Já jsem byla druhá.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.