Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Pán, který se podepisuje Jaroslav Blažek, operuje na Bazoši a prodává Playstation 5, prý proto, že "zazmatkoval a omylem koupil dvě na polském obchodě a teď se jedné potřebuje strašně rychle zbavit". Tlačí na platbu předem a co nejrychleji, jinak to nejde, protože peníze strašně rychle potřebuje. Fotografie u inzerátu převzal z německého eBaye. Zašle číslo účtu včetně variabilního symbolu, které ovšem patří společnosti Alza. Po upozornění na chybu pošle další číslo účtu, které ovšem rovněž patří Alze. Ta mi posléze potvrdila, že k uvedenému VS je přidružená objednávka na finanční poukázky na nákup bitcoinů v přesné hodnotě, na které jsme se domluvili. U Alzy operuje z jiného, ovšem též secmailového účtu. Platba neproběhla, protože nejsem až takový pitomec.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
admin 15. 03. 2021

jake ma cislo uctu?


user picture
P. Karelec 15. 03. 2021

Neuvádí své, ale místo toho pošle číslo účtu Alzy nebo jiného obchodu, kde si nakoupil a tímto způsobem vyláká na zájemci podvodně platbu za svůj nákup. Nepřišlo mi vhodné číslo účtu uvádět jako podvodné, když patří společnosti, která s jeho ksindlkšefty nemá nic společného.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.