Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Prodávala jsem lyžařské brýle za pár kaček, kde jsem přesně udávala, že preferuji osobní odběr ve městě na Moravě. Hned se někdo ozval na whatsapp a po pár trochu zmatených otázkách mi řekl, že je připraven koupit. Tedy jako chlap a zeptal se, zda za ním dojedu do Dobříše. Pak nabídl, že zařídí bezpečnou platbu a dodání přes DPD a osobní vyzvednutí kurýrem. Když jsem dala adresu a jméno, tak mi to sdělilo, že na druhé straně je paní Lucie Nováková. Pak mi přišlo, že je to zaplaceno a že mám kliknout na tlačítko získat peníze. Poté to po mě chtělo číslo karty vč. bezpečnostních kódů (tedy nikoliv číslo účtu). To mě dost zarazilo, takže jsem s předtuchou podvodu našla tyto stránky a dokonce je i varování přímo na stránkách DPD. Naštěstí jsem nic nezadávala. Je to chytrý chatbot. (atomatický robot na chaty) Jak poznáte, že jde o podvod: - píšou vám přes whatsapp a uvedou město na druhé straně republiky - otázky jsou trošku česky nejasné, např. "Jak dlouho se používá?" ... a není z toho jasné co. Já nabízela dvě věci. - pozor na rozdíl v mužském a ženském rodu. Na konci vám to uvedene ženské jméno, které vzbuzuje víc důvěry. - reaguje velmi rychle a tlačí vás do platby, kterou neznáte, ale ono ji zná a všechno o ní ví. - přijde vám info, že zaplatilo, tím vás dostane do tlaku, že máte reagovat taky - chce po vás číslo karty vč. bezpečnostních kódů. To je blbost od pohledu. Když vám kámoši něco platí na účet, tak jim taky nedáváte číslo karty ale jen číslo účtu. Tam moje se prej jmenovala Lucie Nováková a telefon byl 731 462 928. Hodně zdaru vám všem.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Martin 28. 02. 2022

Je to podvod. Vcera a dnes zkouseno ze stejneho cisla a se stejnym postupem pres Ceskou poštu

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.