Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Sdílejte podvod:
INFORMACE K PODVODU
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
Popis podvodu:
Pozor. Podvodná organizovaná skupina někde ze zahraničí. Zavolají, že Váš PC byl napadený hekrem a chtějí Vám vygenerovat nové ID počítače, aby útok odvrátili. Nechají vás spustit příkazový řádek, zadat nějaký spouštěcí kód a potom vás navedou na stažení programu z internetu zřejmě pro nějakou vzdálenou správu a přístup do vašeho PC. Předali si mě asi 3 anglicky mluvící ženské "specialistky na hekerské útoky" (velmi špatná angličtina, že se jim nedalo skoro rozumět) a snažili se mě manipulovat, abych je poslouchal na slovo. Také se ptali, jestli je můj PC zapnutý, nebo ne a ze které jsem země a jestli pracuji z firemního, nebo osobního počítače. Když jsem po půl hodině tu jejich hru přestal hrát a řekl, že je schválně obírám o čas, aby neměli čas napálit někoho jiného a že jsou to velmi skažení špatní lidé, tak paní řekla "yes, i know" a hned zavěsila. Mé číslo si našli na internetu asi na bazoši, kde jsme prodávali kočárek. V pozadí bylo slyšet, že je tam asi dalších 20-50 telefonistů a snaží se ulovit co nejvíce naivních lidí.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
B.K. 15. 03. 2022

Diky za trpelivost, Jorane. Mne volala z velice podobneho cisla (+33602385667) zena a indickou anglictinou se ptala, zda mam pocitac. A to mi stacilo ;-). Taktez jsem slysela v pozadi zvuky pripominajici rusne call centrum.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.