Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
sBazar - dotaz zdali je inzerát ještě aktuální, následně nabídka doručení přes kurýra české pošty, popis procesu psaný zvláštní češtinou ...
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Markéta 28. 03. 2022

Telefonní číslo: +420731289120 - nereagujte. Jde o podvod, který se bohužel tváří věrohodně. Nejprve dotaz na s-bazaru, zda je zboží stále v nabídce. Následně zájemce zašle odkaz na "českou poštu" s tím, že zboží kurýr české pošty vyzvedne ihned poté, co zájemce zaplatí peníze. Z jeho odkazu jste přesměrováni na aplikaci české pošty, kde po vás žádají potvrzení platební karty - vše se tváří jako pravdivé, dokonce funguje online chat. Nereagujte na toto číslo!


user picture
Jakub 30. 03. 2022

Na Whatsappu číslo +420731289120 pod jménem Ladislav - reagoval na inzerát z sbazaru, potvrzuji podvodné jednání s kurýrní službou, jedná se o phishingový podvod s účelem získání citlivých údajů (č. kreditní karty).


user picture
Petr 6. 04. 2022

6.dubna 2022 reagoval člověk s tomto coskem na můj inzerát na S-BAZAR: Dobrý den. Je stále aktuální? ☺️ Potom: Mohu si objednat kurýrní službu a zaplatit ji prostřednictvím České pošty? O všechno se postarám☺️ Potom: Celý proces vypadá takto Platím za vaše zboží na České poště Obdržíte odkaz pro získání peněz. Postupujte podle odkazu, zadejte číslo účtu, na který je vhodné přijímat peníze. Jakmile obdržíte peníze, kontaktuje vás objednávající služba a přidělí vám službu doručení, která vám vyhovuje. Dodávka bude již zaplacena. Vše zabalí a zařídí. Souhlasíte? Ana dotaz odkud je odeosal: Jsem z Dobříš

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.