Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
URL:
POPIS PODVODU
Klasický podvodník, zaplatíme předem, komunikace skončí, a nic nepřijde. Telefon sice hluchý není, ale nelze se dovolat, na email samozřejmě nereaguje. Chtěl jsem koupit větší množství SSD disků (HP S700 128GB), nabídka byla zajímavá. Bohužel jen zkopíroval inzerát z jiného severu a lehce pozměnil text. Na inzerát se stejnými fotografiemi jsem pak ještě několikrát narazil pod jiným jménem, ale text byl opět ve stejném stylu. V komunikaci nejdříve uvedl, že na dobírku nezasílá (lidi se nepřebírají, blablabla..), když jsem navrhl platbu předem, tak už to šlo. Vymluvil se na zrušenou Sberbank, navrhl tedy platbu přes Revolut - to nefungovalo, tak navrhl platbu formou kupónu PaySafeCard. V zásadě mi nezáleží jakou formou platba proběhne, nikdy jsem s platbou předem neměl problém. Zaslaný kupón ihned vybral a tím vše skončilo. Toto bylo naposledy co jsem něco na bazaru zaplatil předem a apeluji na všechny, aby neplatili předem. Zaslání dobírkou vám sice garantuje jen, že "něco" přijde, samozřejmě může to nefungovat nebo taky přijít prázná krabice nebo cihla.. Kupuji na bazarech IT přes 10 let a nikdy nebyl problém. Poslední měsíce se ale tyto podvody na bazarech silně rozšířily.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.