Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Klasický podvod přes WA, slušný člověk, který napíše na inzerát přes bazos.cz, sbazar.cz apod. Žádá odeslání kurýrem DPD a slibuje, že vše zaplatí. Zarazilo mě, že ho nezajímá cena zboží a ani nespecifikoval co přesně tedy chce, ale začal tahat spoustu osobních údajů a udělal chybu že najednou přešel na tykání. Zkusil jsem zavolat zpět na číslo z WhatsApp, ale nebyl dostupný. Původně byla i profilová fotka na WA, ale nyní již zmizela. psal "Bydlím v Žíteč. Mohu si ji nechat doručit společností DPD? Samozřejmě na vlastní náklady : ) Osobně si ji nemohu vyzvednout. Kurýrní společnost zásilku zabalí a zajistí, aby byla v bezpečí. Pokyny k tomuto postupu si můžete přečíst také zde: https://info-deal.site/dpd/cz/info" "Ano. Objednávám a platím na stránkách dpd. Peníze dostanete na svůj bankovní účet prostřednictvím dpd. Kurýr přijede na vaši adresu. Po obdržení peněz vás kurýr bude kontaktovat pro podrobnosti o doručení 😇" přešel na tykání: "Dobře, pošli mi své telefonní číslo a adresu, potřebuješ je pro kurýra." To už jsem ho slušně vy fakoval že mám podezření na podvod a končím.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Eduard 1. 10. 2022

Aktualizace k 1.10.22, číslo i způsob stále používají, pod jménem Silvie.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.