Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Jde o telefonní kontakt, který mě kontaktoval přes whatsapp, stejně jako mnoho jiných podvodníků ihned po tom, co jsem přidal inzerát. "Dobrý den, je aktuální? Chladící vitrína/mrazák/statické chlazení" "Bydlím v Chebu a bohužel vás nebudu moci navštívit. Chtěl bych koupit přes zásilkovnu" Jen podotýkám, že zásilkovna má služby pouze do 5kg a do 10kg. Je mi jasné, že by následoval podobný scénář, jako u jeho "kolegů", že pošlou kurýra apod. ale budou potřebovat zaplatit předem na účet dopravu, o kterou se navýší cena při převzetí. Když jsem napsal, že nahlašuji podvodníka, tak přestal komunikovat - typické pro podovníky - slušný člověk se rozhořčí anebo bude jakkoliv reagovat. Pokud mohu radit - ani s tímto číslem nekomunikujte.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Vlasta 30. 05. 2022

souhlasí, úplně stejný scénář dnes


user picture
Zuzana 31. 05. 2022

Také naprosto stejná zpráva, a reakce snad minutu po vložení inzerátu. Zpráva na WA: Bydlím v Chebu a bohužel vás nebudu moci navštívit. Chtěl bych koupit přes Zasilkovnu....

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.