Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
URL:
POPIS PODVODU
Pán prodával fotoaparát Sony Alpha 6000 na Bazoši za velmi nízkou cenu oproti ostatním cenám na trhu. Ze začátku ochotně komunikoval a nabídnul slevu při rychlém jednání. Peníze chtěl na účet předem, což jsem se rozhodl akceptovat. V den, kdy měl produkt odeslat, nabídnul vrácení peněz, protože byl neočekávaně mimo domov a produkt nemůže odeslat. Na vrácení peněz jsem čekal další 4 dny, přičemž pán používal nejrůznější výmluvy typu ''nemám mobilní bankovnictví'' a podobné zjevné lži. Pán se nakonec po velkém tlaku na jeho osobu jal peníze poslat. Bohužel nejsem jediný takto frustrovaný tímto obchodem, prodejce to zkoušel na další 4 kupující, přičemž vždy nakonec došlo k vrácení peněz. Jedná se o velice neseriózního člověka a obchod s ním chce hodně silné nervy, vytrvalost a neústupnost. Jistotou je, vůbec s ním nepřijít do styku, pro váš duševní klid.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Lukáš 22. 09. 2022

přidal/a telefonní číslo: 737344045


user picture
Lukáš 22. 09. 2022

Pán inzeroval Sony A6000, na inzerát jsem zavolal a pán řekl mi, že je již rezervovaný, cca po měsíci se mi ozval, že je stále k dispozici a zda mám stále zájem. Souhlasil jsem a poslal jsem mu peníze za pošovné předem. Od té doby nereaguje. Naštěstí jsem poslal jen to poštovné.


user picture
B 27. 09. 2022

Stejná zkušenost, stejný scénář. Nic neposílat....odpovědi obratem po navázání komunikace. Jen odešlete peníze, okamžitě se odmlčí.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.