Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Na Facebooku ve skupině BRUDER bazar hraček jsem zadala poptávku na vůz na dřevo (vyvážečku). Na tu obratem reagoval pan, jež se představil jako Jaroslav Hynek (FB profil https://www.facebook.com/jaroslav.hynek.75 ) a domluvili jsme se prostřednictvím soukromých zpráv na platbě 500 Kč za vyvážečku převodem na účet č. 308021561/0300. Pan Hynek mi měl poslat zboží na pobočku Zásilkovny. Platba proběhla 24.7.2022, pan Hynek tvrdil, že zboží odešle hned následující den. Následně mě sám během týdne několikrát telefonicky kontaktoval z telefonního čísla +420 722 120 276 a vždy měl nějaké výmluvy, proč zboží ještě neodeslal a že určitě jej pošle další den. Po čtyřech dnech mě ujišťoval, že jeho paní nesla zabalený balíček do Zásilkovny a že tam na místě platila Zásilku hotově. Vzhledem k tomu, že takto není možno podat balíček v Zásilkovně (je nutno nejprve zadat data k podávané zásilce prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu a zaplatit zásilku kartou), bylo mi jasné, že si pan Hynek vše vymyslel. Pana Hynka jsem několikrát prostřednictvím Messengeru na FB i prostřednictvím SMS zprávy žádala o navrácení zaslaných peněz. Pan Hynek slíbil, že tak neprodleně učiní, ale neučinil. Následně jsem kontaktovala všechny osoby, které měl pan Hynek v přátelích (cca něco málo přes 40 osob) a prostřednictvím zprávy jsem je informovala, že pan Hynek mě okradl o 500 Kč a že si na něj mají dát pozor. Z vyjádření několika osob jsem nabyla dojmu, že je pravděpodobné, že nejsem jediná, koho připravil o peníze. Vše jsem prostřednictvím doporučeného dopisu ze dne 4.8. 2022 nahlásila Policii ČR, ti mě 9.8.2022 telefonicky kontaktovali za účelem doplnění si informací. Dne 10.8. mi pan Hynek zaslal oněch 500 Kč zpět. Zda to byla reakce na podané trestní oznámení nebo se v něm jen hnulo svědomí již nevím, každopádně všem doporučuji si na tuto osobu dávat pozor.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:

Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.