Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Stejný postup jako u ostatních. O ceně nesmlouval, i když byla nastavena moc vysoko, o fotky si nenapsal, až mi to nedalo a zeptal jsem se, protože můj inzerát žádné reálné neobsahoval (pouze ilustrační z internetu). Další podezřelá věc je že na člověka kdo kupuje freestyle koloběžku zněl moc profesionálně a podle (asi falešné) profilovky vypadal na 40. Je mi jen 16, ale tohle bylo až moc nápadné snad pro kohokoliv. Přepis konverzace z whatsappu (J= já, P= podvodník): 1.11.2022 P: Zdravím, je váš inzerát stále aktuální? P: Deska na freestyle koloběžku MGP P: 2500 J: Dobrý den, ano P: Rád bych koupil, ale bydlím daleko. Mohu si objednat kurýra DPD na Vaši adresu. Kurýr zboží zabalí a vyzvedne z domova. Platba bude provedena na váš účet před příjezdem kurýra. OK? J: Zítra se ozvu J: Chcete poslat nějaké fotky? 2.11.2022 P: Ok P: Ano J: *poslal jsem fotky* P: Dobře. Uveďte prosím adresu vyzvednutí, abych mohl provést objednávku a číslo účtu pro platbu.. J: *napsal jsem mu, co jsem zjistil z více zdrojů na internetu* *ještě se mu asi vysměju :-D*
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Martin Hrouda 3. 11. 2022

přidal/a telefonní číslo: 111111111


user picture
Adam 4. 11. 2022

Úplně stejný scénář a stejné telefonní číslo. Včetně toho, že oslovení, název položky z bazaru a cena jsou v samostatných zprávách. Taky se na nic neptal a reagoval až tak přehnaně rychle, profesionálně, a sám nabízel, že zaplatí dopředu na účet, že mi to nedalo, udělal jsem kontrolu telefonního čísla na internetu.


user picture
LáLa 19. 11. 2022

Včera ten samý scénář ( TEL. 608 275 179) , nabízím zboží na bazoši a ozval se tento podvodník, přes watsapp. Poslal jsem ho někam .

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.