Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Můj se jmenoval Jarostaw Paiak, zájem o nákup nábytku marketplace za 3000 Kč. Přepis konverzace: je sale k dispozici? Ano. Vezmu to, ale rád bych přišel zítra, ale momentálně nemám čas. Pošlu k vám domů kurýra FEDEX, který vcm doručí peníze a vyzvedne zboží. Kurýr FEDEX bude u vás zítra v 17:00. Je to možné? Ano. Ok to funguje, abye odeslání Potřebuji vaše křestní jméno telecom ní číslo adresa město, PSČ, cena, e-mailová adresa. Ok. Dobře, náklady na dopravu jsou na mé náklady, ale existují náklady na pojištění, které zaplatit, ale v tomto bodě se nebojte, přidám to k počáteční částce Ok? Ok. Ok, mám to, zůstaňte naladěni Budu kontaktovat službu Budu vás informovat jako e-mialová adresa je pro oznámení, které vám budou zaslány službou FedEx postupovat pokynů ok, zůstaňte ve spojení, služba vás bude informovat e-mailem. Chtěl bych vás požádat, abyste si zkontrolovali svou e-mailovou schránku na spam nebo nevyžádanou poštu ve vaší e-mail ove adrese, protože služba FedEx mě informovala, že vám zašle oznámení o pokynech, které máte následovat, udělali to? Rád bych obdržel snímek obrazovky celého e-mailu, který jste obdrželi od společnosti FedEx, abych vám mohl situaci lépe vysvětlit. E-mail přišel z fedexczechfederalexpress@gmail.com. Lámaná češina, chybějící logo, blikající šipka a text Přijmeme poštovní zálohu ve výši 5000 Kč na objednávku dne 9/11/2022 od pana Paiak Jarostaw, které vám budou doručeny domů. Smíšené zboží 3000 Kč, náklady na pojištění 1500 Kč, doplnění nákladů na pojištění 500 Kč, přepravní množství 5000 Kč. Přijměte k dokončení transakce, zakupte poukaz na dobití 1500 Kč a odešlete kódy pro doplnění na FEDEX. Pokud jde o balíček, budete mít jednoho z našich agentů FEDEX doma v den a čas po dokončení transakce. https://dundle.com/cz/transcash. Požádala jsem pana Paika o svolení, zda mohu tuto konverzaci včetně odkazů použít při výuce mediální východy - kyberbezpečnost. Více se neozval :-)
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.