Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Klasika, inzerát na sbazar.cz, do cca 5 minut "zájemce", označen jako "Alena Marková", zda je inzerát aktuální a "nabízí platbu a doručení předplaceným kurýrem DPD". První email přišel z aliasové adresy markovaa4334+us@gmail.com. V odpovědích na emaily byly údaje v hlavičce "dne, hodin" v ruském jazyce.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Karolína 7. 12. 2022

Přesně jak píše Tomáš, zájemce ihned po vložení inzerátu s tím, že pro zásilku si přijde předplacený kurýr z DPD. První e-mail z adresy: aalleennamark+eo@gmail.com, následující z adresy: aalleennamark@gmail.com. Pak přijde falešný email jakoby od DPD, ale z úplně jiné adresy a do spamu k tomu.


user picture
Sara 28. 12. 2022

Pani zareagovala ihned po vystaveni inzeratu, nabizela doruceni a platbu pres kuryra DPD, kdyz ja jako, prodejce ji zaslu sve udaje 😅 Psala mi z mailu alenamarkova@gmail.com a alenamarkova954@gmail.com Poslala jsem ji do prislusnych mist 👍🏻


user picture
Sara 28. 12. 2022

Ještě jeden její mail alenamarkova954+rz@gmail.com


user picture
Tereza 4. 01. 2023

A také pod e-mailem: markovaalena423+rj@gmail.com


user picture
Michal 5. 01. 2023

Další email do zbyrky markovaalena104+fw@gmail.com


user picture
Peter 5. 01. 2023

markovaalena104+hf@gmail.com markovaalena104@gmail.com Rovnaky pribeh. Dalsi pokus o podvod. Nastastie vdaka tejto stranke odhaleny zavcas.


user picture
Martin 16. 01. 2023

markovalove4+qn@gmail.com - "Nabízím platbu a doručení předplaceným kurýrem DPD. Náklady na dopravu přebírám. Kurýr vše zabalí, stačí mu jen předat zásilku. Dobře? Napište mi vaše data a zařídím doručení kurýrem. 1. Adresa 2. Jméno a příjmení 3. Aktuální telefonní číslo 😊" marketa.ospalkova@seznam.cz - uplne ten isty pribeh. "Objednávku jsme zadali a zaplatili, stačí ji Potvrdit pomocí výše uvedeného odkazu. Peníze obdržíte ještě dnes a zítra vás bude kontaktovat kurýr, který zásilku vyzvedne."


user picture
Markéta 25. 01. 2023

di.sedlakova+lo@gmail.com - úplně stejný případ jen od jiného adresáta


user picture
Veronika 6. 02. 2023

Mě dnes ihned po vystavení došla odpověď z tohoto emailu alenamarkova875+ww@gmail.com


user picture
Radek 8. 02. 2023

Dnes se mi stalo to samé. Pozor na to.


user picture
Ondřej 11. 02. 2023

Zpráva od Aleny Markové (markovaalena606+ro@gmail.com nebo markovaalena606@gmail.com: Nabízím platbu a doručení předplaceným kurýrem DPD. Náklady na dopravu přebírám. Kurýr vše zabalí, stačí mu jen předat zásilku. Dobře? Napište mi vaše data a zařídím doručení kurýrem. 1. Adresa 2. Jméno a příjmení 3. Aktuální telefonní číslo. 😊 Napsal jsem ji, že přijímám peníze pouze v hotovosti a už se neozvala.


user picture
Jaromír 8. 03. 2023

totožný případ: Zpráva od Alena Marková (almarkova90@gmail.com) E-mail jsme vyhodnotili jako nevyžádané sdělení. Nabízím platbu a doručení předplaceným kurýrem DPD. Náklady na dopravu přebírám. Kurýr vše zabalí, stačí mu jen předat zásilku. Dobře? Napište mi vaše data a zařídím doručení kurýrem. 1. Adresa 2. Jméno a příjmení 3. Aktuální telefonní číslo 😊

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.