Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Hodinu po zveřejnění inzerce na sbazar.cz na kterém neuvádím telefon se ozval zájemce s uvedenou emailovou adresou a textem "Je možné ji poslat kurýrní službou DPD? Za zboží zaplatím hned. Objednám si kurýra a zaplatím za doručení. Kurýr si zásilku vyzvedne u vás doma. Dobře?" bez podpisu, bez kontaktních údajů. Ačkoli jsem službu DPD odmítl, dostal jsem odpověď "Doručení DPD zaplaceno, zkontrolujte svůj e-mail, pro potvrzení objednávky a přijetí peněz." Na můj Gmail dorazila do Spamu zpráva z adresy [email protected]: "Dobrý den, oznamujeme novou objednávku! Kupu. jící zaplatil zboží a čeká na potvrzení o doručení. Kliknutím na tlačítko níže potvrdíte objednávku a obdržíte platbu. Při vyplňování formuláře pro odeslání zásilky buďte opatrní. Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se na chat podpory na stránce pro příjem finančních prostředků." Pod tlačítkem a pod čarou je poznámka: "E-mail je důvěrný a může být majetkem společnosti DPD. Jakékoli použití tohoto e-mailu je, zakázáno. Pokud tento e-mail obdržíte omylem, ignorujte jej. Děkujeme vám za spolupráci." První mě zarazila adresa odesílatele, pochybuji, že by DPD ke korespondenci používala icloud.com. Pak jsem začal hledat a našel diskuzi na Peníze.cz a následně tento web.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.