Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
URL:
POPIS PODVODU
Odpověď na inzerát Sbazar.cz. Daná osoba komunikuje přes Whatsapp, zpočátku velmi příjemné vystupování. Doptává se na produkt (jízdní kolo) a dokonce smlouvá o ceně. Poté údajně platí službou PayPal, která po vás jako potvrzení vyžaduje poukázat určitou částku (u mě 7.000 Kč tj. celková kupní cena označená jako náklad za dopravu) na účet Paypal, který mi pak zaplatí částku dvojnásobnou (14.000 Kč, kterou údajně již zaplatil kupující). Email přišel ze stránky [email protected]. Kupujícímu jsem napsala, že se jedná o podvodný email a žádnou částku hradit nebudu načež mi začal vyhrožovat nahlášením na FBI z krádeže peněžní částky, kterou již údajně uhradil. Takže pozor! Většina podvodů na bazarech probíhá ze strany prodávajících (nechají si zaplatit za produkt, který neodešlou), ale je třeba obezřetnosti i v případě kupujících.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Katka 20. 06. 2021

přidal/a email: [email protected]

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.