Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Uživatel odpovídal na můj inzerát na Sbazaru.cz. Trval na tom, že si zaplatí dopravu za stokorunovou položku u DPD "od domu k domu". Poslední dva e-maily zněly: "Dobře, objednám a zaplatím za zboží. Očekávejte e-mail od společnosti DPD na svou e-mailovou adresu." a "Zkontrolujte si prosím svůj e-mail" Odeslané byly ve stejné minutě. Ve stejný čas mi dorazil phishingový e-mail, který měl v záhlaví odesílatele přejmenovaného na "Dpd.cz" pocházel ale z e-mailové adresy info@5ymail.me. E-mail byl česky, ale velmi podivně strukturovaný. Všechno tučně, mnoho vykřičníků a vůbec nevypadal jako oficiální e-mailová komunikace od společnosti DPD. Nebylo v něm ani žádné logo, patička, grafika. Nic. Navíc začínal záhlavím, které nedává smysl: "Musí potvrdit objednávku - fc32255" (bez podmětu ve větě nebo přísudku v 2. os.). Další údaje jsem od uživatele nezískal. Odkaz z e-mailu "od DPD" vede na URL https://cleanuri.com/L7v3Jd, obrázky na https://tgrcxo.stripocdn.email/content/guids/CABINET_077fb627b58a3aea99828e9b370daf67/images/. Stejný
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Autor 12. 01. 2023

Stejný e-mail přišel i z e-mailové adresy annakrejcova09@gmail.com, která už je v této databázi podvodů vedena.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.