Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
POPIS PODVODU
Podvodník pod jménem Daniel nabízel 27. 1. 2023 na Bazoši v sekci sběratelství poměrně raritní a drahé modely aut v měřítku 1:18. Projevil jsem zájem o jeden z těchto modelů, o němž nejdříve tvrdil, že je již rezervován. Poté se mi však sám telefonicky ozval, aby mi oznámil, že pán, který měl o můj vyhlédnutý model zájem, si ho nevzal. Požadoval okamžitou platbu na účet s tím, že model neprodleně odešle. Na můj dotaz mi poskytl jméno majitele účtu (Martin Cirman) - a chystal se sdělit i adresu. To mě ukonejšilo, takže jsem mu s důvěrou odeslal platbu ve výši 5079 Kč. On pak psal, že jeho manželka pošle týž večer balík z boxu Zásilkovny. Žádné číslo zásilky však nesdělil a to ani na moje opakované dotazy. Telefon od té doby už nezvedal a na SMS reagoval se zpožděním a vyhýbavě. Po týdnu jsem pochopil, že jsem naletěl podvodníkovi a případ nahlásil na policii.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:

Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Štěpán Vítek 3. 02. 2023

přidal číslo a místo tresního oznámení: 205675898 - Ostrava, 5079,-


user picture
Štěpán Vítek 3. 02. 2023

přidal skutečné jméno majitele účtu: Martin Cirman k bankovnímu účtu: 246937979/0600


user picture
Štěpán Vítek 3. 02. 2023

přidal skutečné jméno majitele účtu: Martin Cirman k bankovnímu účtu: 246937979/0600

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.