Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Paní odpověděla na můj inzerát. Napsala na mi zprávu na whatsapp. Navrhla, že mi zaplatí za zboží i za dopravu - že si objedná kurýra DPD, přes kterého zaplatí a já pak dostanu peníze od DPD, než jí zboží odešlu. Z "DPD" mi pak přišel email, kde jsem se skrze proklik měla přihlásit ke svému internetovému bankovnictví. To mi bylo podezřelé. Chtěla jsem se na to podívat, až budu v klidu doma u počítače. A ještě, že tak. Zjistila jsem, že mail se sice tváří, že je z DPD, ale přitom je z e-mailu garcia5idepop5i@icloud.com. Jakékoli další prokliky vedou jen na stránku https://viewstripo.email/ - kde byl evidentně e-mail vytvořen a odeslán. Původní proklik na přihlášení k bance už ani nefungoval - respektive mi ho počítač zablokoval jako nebezpečný odkaz. Evidentě by se mi jinak nabourali na účet, takže si myslím, že by šlo o daleko větší "průser" než že bych jen přišla o 200 Kč, za které jsem své zboží nabízela.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.