Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
POPIS PODVODU
Účet je na Adamcová Petra, podvodník na Facebooku však vystupoval pod jménem Karel Dlouhý... Nabízí knihy, které sháníte.... Žádá platbu předem... Platbu předem jsem neměla v plánu provést a tak navrhl, abych zaslala jen půlku a druhou půlku poté, co mi knihy dorazí na adresu. Přišlo mi to fér a tak mu zaslala půlku.... Dále slíbil zaslání knih a že se ozve později a zašle potvrzení o zaslání knih... Bohužel, samozřejmě se tak nestalo ....
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Milan 3. 05. 2023

Ano souhlasím je to podvodník tvrdí ,že má zboží a jakmile chcete foto nemá a nechce poslat a neustále se chce dohodnout na platbě předem a pote pošle za velmi nízkou cenu.


user picture
Denisa FH 9. 05. 2023

Dobrý den, podvodník se rovněž na mne snažil dostat platbu předem. Mělo se původně jednat o částku 2600,-, což jsem naštěstí neudělala. A v jednání jsem se odmlčela, nelíbilo se mi jeho naléhání na platbu předem a co nejdříve a že peníze potřebuje. Nechala jsem ho vydusit, později to zkoušel znovu, sice jsem přikývla, ale chtěla jsem vidět knihy. Poslal obrázek stáhnutý z netu, posléze jsme s manželem dohledali tyto stránky. Sdělila jsem mu, že se jedná o stáhnutý obrázek, tak si mne bloknul na FB. Pokud někdo bude chtít podat TO ráda se přidám. Ofocené obrazovky mám. TO lze podat i přes net.


user picture
Milan 9. 05. 2023

Nesetkali jste se s podvodníkem ,který komunikuje na mailu [email protected] Přijal platbu na účet a zboží neposlal. Měl inzerci na Bazoši.


user picture
P. 11. 05. 2023

Karel Dlouhy, FB bazar, odpovedel na poptavku hry Captain Sonar, za 600,-. Odmital dobirku, pak navrhl poslat 300,- predem (polovinu), neposlal fotku a az na opetovny dotaz zaslal stazenou z internetu. (Doporucuji pouzivat vyhledavani na google images pro kontrolu)


user picture
P. 11. 05. 2023

přidal skutečné jméno majitele účtu: Karel Dlouhý k bankovnímu účtu: 239412226/0600


user picture
MilenaP 28. 06. 2023

Take jsem mu sedla na lep. Nabidl mi knihu, kterou jsem poptavala. Neco mi na nem nesedelo, tak jsem chtela zaslat fotku i zadni strany knihy, coz poslal...nejspis stahnute na netu. Tlacil na okamzitou platbu, uz to je podezrele. Kazdopadne to ze me vymamil. Po uhrade prestal reagovat, knihu neposlal a jeste mel tu drzost poslat zadost o pratelstvi na fb.


user picture
Zdeňka cejpkova 19. 07. 2023

přidal/a číslo účtu: 2833542153/0800

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.