Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Prodávala jsem na Bazoši menší nábytek s podmínkou osobního převzetí a kontaktoval mě mailem člověk, který měl zájem. Prý si pošle PPL, já nemusím nic řešit. Telefonní číslo mi nedal, i když jsem několikrát poslala to svoje, aby komunikace byla rychlejší. Prý má vadu řeči a komunikuje raději písemně. Poslala jsem platební údaje a adresu pro vyzvednutí. V odpověď mi poslal odkaz na stránky, které byly grafickou kopií stránek PPL a na tomto odkazu jsem si měla "vyzvednout peníze". I když jsem se bála na odkaz kliknout, zvědavost byla silnější. Stránky chtěly přihlášení do mojí banky. To už můj maják blikal jako o život a tabulku s přihlašovacími údaji do mého internetového bankovnictví jsem nevyplnila. Místo toho jsem našla rok staré články, kde přesně tento postup při podvodech popisují. Ráda bych podvodníkovi jeho podvody znepříjemnila, ale nevím, co by se dalo dělat. Kromě jeho mailu nemám nic a navíc se ani nic nestalo, o peníze jsem nepřišla.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.