Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Prodávala jsem fotoaparát. Ozvala se paní přes whatsUp - jméno Linda Johnson. Domluvily jsme se na ceně a vyžádala si můj bankovní účet, celé jméno a e-mailovou adresu, že mi okamžitě domluvenou částku posílá. Chtěla i adresu, kam si přijede přepravní agent fotoaparát vyzvednout. Následně "měla problém" s jejím bankovním účtem a že tedy peníze pošle přes PayPal - a mně přijde e-mail od přepravce. Následně začla volat a psát, zda mi už e-mail (e-maily) přišel a zda jsem reagovala. Pak začla vyhrožovat FBI (i když předtím tvrdila, že je z Velké Británie), že ji chci připravit o peníze. Byla to dlouhá - zjevně dopředu připravená zpráva, kterou jen zkopírovala a vložila. Pak chtěla přístup do mojí pošty, aby viděla, kolik e-mailů mi opravdu přišlo. To už jsem měla jistotu, že jde o podvodníka. Na profilu whatsUpu měla dokonce fotku nějaké starší dámy. Bylo pozdě večer, tak jsem komunikaci ukončila. Ráno "paní Johnson" nastartovala nové kolo buzerace, ať zkontroluji e-mail a potvrdím příjem peněz. Peníze pochopitelně nedorazily a potvrzením v mejlu který přišel bych se asi zavázala k platbě 8500 Kč přepravnímu agentovi. Adresát: Linda Johnson, 437 S Highland Ave. Arlington, Illinois, USA. E-mail vypadal docela věrohodně, ale na 95% to byl taky podvrh. Pak začly hrozby a výhrůžky, že mi dá lekci a podobně, že mne nechá zatknout. Především rychlost odpovědí, telefonáty (které se ale neuskutečnily - řídila jsem auto) a stupňující se vyvíjený tlak může asi labilnější jedince zlomit. Na samý závěr přišla hrozba, že má moji fotografii a adresu, takže se mám na co těšit - nejspíš na fyzickou likvidaci (odhaduji). Napsala jsem "jí", ať nezapomíná brát léky, tak jak jí to předepsal lékař a ukončila komunikaci. O dva dny později se ozval(-a) Gaelle Dikongue, jestli je fotoaparát ještě na prodej, že ho chce koupit pro bratrance ve Francii. A ať zjistím, kolik by stálo zaslání přes DHL do Francie...
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.