Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Byl to zájemce o baterii. Psal na Whatsup i když mohl psát přímo na FB Marketplace (nebo emailem, hovorem). Na konci příspěvku přidal odkaz na falešnou stránku, kde česká pošta nabízí zajímavou službu pro výměnu produktů (sarkasticky "to určitě") . Varovné signály byly naprosto jasné: 1. Odkaz obsahoval na začátku cizí názvy 3dsafe-deal.site/.., žádný oficiální odkaz české pošty. 2. Odkaz neměl zabezpečenou formu (nebyl v https) 3. Nikdo nemůže posílat odkazy na věci, čemu lidé nerozumí. Stačí napsat co to je a Vy (kupující/prodávající) si najdede zbytek informací přes internet. A na konec. 4. Jako blbec si ani nemohl pořádně přečíst inzerát, kde bylo jasně napsáno, že nebudu posílat zboží přes ČP hahá.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.