Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Ozval se mi na můj inzerát pán z Rakouska vystupující jako Andreas Maurer, s tím, že kupuje můj fotoaparát. Domluvili jsme se na způsobu platby, od jeho banky přišlo potvrzení o provedené platbě, která je podmíněna tím, že prokážu potvrzení o zaslání fotoaparátu - cena 5 500 včetně poštovného do Rakouska. Potvrzení jsem bance zaslal a poté mi od tohoto pána přišla odpověď, že ho kontaktovala jeho banka s tím, že jeho účet je business účet a může posílat jen částky vyšší než 10 000,- Banka už transakci zrušit nemůže, ale může ji navýšit na 10 000,-, což on prý udělal (přišlo nové potvrzení od banky) a já mu mám poslat rozdíl peněz (a potvrdit to jeho bance), aby mohla být transakce úspěšně dokončena. Potud vše vypadalo standardně do té doby než jsem mu peníze poslal a přišlo mi od jeho banky, že jde o mezinárodní transakci a ta stojí 10 000,- Že mi ihned po uhrazení ihned připíší na účet celkovou částku. A to už mi bylo jasné, že je něco hodně špatně.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:

Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Jozef 16. 11. 2021

Dobrý deň, Ďakujem za Váš príspevok. Takisto ma kontaktoval tento pán vraj z Viedne a postup presne taký istý ako u Vás. Mňa našiel na slovenskom bazári basos.sk a chcel kúpiť termovíziu za 1700 Eur. Transfer peňazí sa mal uskutočniť cez Scotia bank po zadaní potvrdenia o podaní poštovej zásielke. Čo som ešte neuskutočnil. Pripájam aj adresu, ktorou sa prezentoval: Name: Andreas Maurer Address: Nordbahnstrasse 44 16a 1020 Wien, Austria 00436769765322 Andreas.Maurer9outlook.com

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.