Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Často se mi stává, že mi zájemce nabízí, že pošle peníze v hotovosti v obálce přes Fedex, GLS apd. a že kurýr si zboží vyzvedne osobně. Nikdy jsem s tím nesouhlasila, protože se obávám, že by mohlo jít o podvodné jednání. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Magda 8. 01. 2022

Dobrý den, ano, celkem čerstvá zkušenost. Paní chtěla pres gls poslat kurýra pro mé zboží, zaslala odkaz, na kterém bylo tlačítko získat peníze. Dále bylo nutné vyplnit číslo karty a zůstatek. Chatovací robot na stránce byl člověk který se mnou ve stejném čase komunikoval. Potvrdila jsem bohužel platbu. Něco přes 10 tis. mi odešlo. Naštěstí jsem transakci stopla v bance, která byla jejím příjemcem a to britská TransferGo, přes formulář request, na překlad posílané žádosti mi pomohla stránka DeepL. Peníze mám už zpátky a novou kartu. Takže šťastný konec, ale nikdy nic takového ani nevyplňovat....


user picture
Josef 8. 01. 2022

Dobrý den a nevíte někdo jestli se dá stopnout platba SEPA? Když je to platba z bankovního účtu na účet, jednou se mi stala podobná věc, ale nevěděl jsem jak na to. Bohužel to bylo do jiné země.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.