Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
🔥“Jak funguji podvodníci”🔥 Úvodem bych chtěl říci, ze jsem se nenapálil, pouze jsem chtěl z osoby, jenž “prodává” vylákat co nejvíce informaci, tak abych mohl případně zájemce varovat 🙂 Lákavý inzerát “PlayStation 5” za výhodných 8.500,-Kč, kdy prodávající snížil cenu z 10.500,-Kč . Paráda ne? Přeci to za takové peníze nenechám jen tak ležet nebo nedej boze, aby me někdo předběhl 🤩 “Start Hunting” 🏹 Prodávající nejdříve nereaguje, což me dosti mrzí, ale přeci jenom se pak ozve. Je z Pardubic a PS5 prodává její bratr, který chce mít “Youtubersky pokoj” 😀 ( jak vtipný příběh ). Při rychlém jednání 500,-Kč z ceny. Pak přijde ta omáčka, kdy “nezlobte se”, “už jsem jednou naletela”, “osobní předání nebo platba předem na účet”… Tyhle pohádky atp. kolem jsou zábava. Už jasne věděla, odkud jsem, neboť jsem ji to psal 😉 Ja se snažím dal hrát na “kočku a mys”. Nechám si zaslat číslo účtu a zkouším, zdali náhodou nemá další účet. Plácám nesmysly, trochu si vymyslim (o což vlastně jde), ze to přijde tehdy a tehdy, no proste hraju si na blbého.. Píšu si o sériové číslo konzole, abych se podíval na stránky SONY 😅 (už me totiž ta hra nějak přestává bavit). Tohle si myslím, ze byl pro “prodávajícího” tzv “kamen úrazu”. Asi nebyl schopen někde volně na GOOGLE dohledat ono sériové číslo 😁 Proto taky ze strany “prodávajícího” krok zpět, ve formě, ze si me ověřili přes “kolegů” 😁🥲 To už jsem padal smíchy a jen už to korigoval, až nasledne konverzaci opustil.. (Asi si budu muset na tyhle lidi založit extra profil na FB) 😃🙏 ⛔️STOP⛔️ Teď k samotnému inzerátu.. "A není to málo, Antone Pavloviči?" … 🤔 ❌ reálná cena i zánovní konzole je kvůli “nedostatku” / poptávce postavena rapidně výše a to obzvláště u PS5 s mechanikou ❌ tvrdí, ze je kupovana v Mironetu 21.2. a záruka do 01/24 - Mironet má úplně jiné vystavené faktury ❌ reálné to je faktura ze Smarty CZ (stačí přiblížit a je patrne, ze Mironet tam nefiguruje) ❌ datum nákupu je rovněž po bližším ohledani z 12/2021 Číslo bankovního účtu : 2186306014/3030 (AirBank) Nutno dodat, ze jsem číslo účtu nikde nenašel a to ani kupříkladu na stránkách www.podvodnabazaru.cz , což me udivilo. Na druhou stranu FB profil z roku 2021 a založení účtu, potažmo dalšího, je otázka chvilky a z pohodlí domova 😉 Byť je zde cena nastavena NE “extra” nízko, indicie kolem cele konverzace jasne nasvedcovaly tomu, ze to úplně “v pohodě” nebude . Co z toho plyne? Pokud kupujete takový předmět, stejného nebo obdobného charakteru, je zajisté na místě se snažit z prodejce dostat co nejvíce informaci, potažmo i třeba aktuálních fotografii, kde třeba na kus papíru napíše datum, jméno a vyfotí 😉 I když Vás bude tlačit, ze má zájemce, vy nespechejte a trvejte si na svém. Buď se prozradí během prvních par vět, nebo to vzdá sám, protože zjisti, ze u vás mu pšenka nepokvete. FB profil: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069591672983 Inzerát : https://www.facebook.com/marketplace/item/808274670574096/
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:

Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
David 26. 01. 2022

Přidávám se k podvedeným paní se vydávala pod jménem Marie Dubová podvedla mě o 3000 Kč prodávala ps4


user picture
David 27. 01. 2022

přidal číslo a místo hromadného trestního oznámení: KRPB-21514-1/PŘ-2022-060214 - Brno, 3000,-


user picture
Michal 4. 02. 2022

Dobry den. Taky jsem naletel,poslal penize a zbozi neobdrzel. Prosim ozvěte se mi na telefoni čislo 725066950 take chci podat trestni oznameni. Tak at je nas vic

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.