Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Dle inzerátu jsem kupoval plně funkční Psion v bezvadném stavu. Poštou přišel poškozený, nefunkční Psion, který se po otevření rozpadal. Jestli už ho tak prodejce poslal nebo se poškodil při přepravě bohužel nevím. Fakt je ten, že Psion byl naprosto nedostatečně zabalený. Na to, že se jednalo o křehkou elektroniku to prodejce poslal jako "doporučené psaní RR" a navíc pouze v obálce! Prodejce vinu svaluje na Českou poštu - že asi na zásilku někdo šlápnul a on za to nemůže. Jedna z verzí byla i ta, že jsem si obchod rozmyslel, sám Psion rozbil a teď chci vrátit peníze. I když jsem prodejci nabídnul, že mu Psion obratem na své vlastní náklady pošlu zpět, tak neměl zájem peníze vrátit a přestal komunikovat.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Vašek 14. 02. 2022

Doplnění: Prodejce mi nakonec většinu dlužné částky zaslal zpět na účet. Celkem 800 Kč z 900 Kč. Prodejci jsem Psion poslal na své vlastní náklady zpět. Nekalé praktiky tohoto prodejce dokládá i fakt, že i když jsem mu nefukční Psion poslal zpět, tak ho opět vystavil na Sbazaru k prodeji. Inzerát je tam už vystaven 5 dní. Konkrétní znění nového inzerátu: "Prodam funkcni psion. Jeden pant uvolnen. Bez zaruky." I když mi prodejce po vrácení Psionu potvrdil jeho nefunkčnost, tak jej stále prodává jako funkční. Fotografie v novém inzerátu použil ty, které posílal i mě před koupí. Na těch je Psion ještě funkční a nejde na něm vidět naprosto poškozený otevírací mechanismus, který při otevírání tlačí na displej a poškozuje ho ještě více. Vypadá to, že prodejce chce na někoho jiného použít stejnou taktiku jako na mě. Tzn. pošle Psion v obálce, kupující samozřejmě bude u prodávajícího reklamovat funkčnost diáře, načež mu prodejce bude argumentovat tím, že to není jeho problém a může za to pošta a že on má fotky funkčního diáře a že ho prodával bez záruky. Prodejce mi vyhrožoval i tím, že pokud o něm někde na internetu zveřejním informace, tak jde hned na policii. Dejte si pozor na tohoto prodejce. Aktuálně jdu celou záležitost řešit s Sbazarem, ať se nespálí i někdo jiný.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.