Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Sdílejte podvod:
INFORMACE K PODVODU
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
Popis podvodu:
Reagoval přes WhatasApp během několika vteřin na můj inzerát na prodej elektrického spotřebiče. Požaduje doručení Českou poštou, "vše zařídí během několika minut", poté pošle odkaz na stránky, které se tváří jako Česká pošta, požaduje potvrzení a zadání údajů platební karty (jakoby pro přijetí jeho platby za zboží, které prodávám). Píše o sobě v mužském rodě, ale údaje udává jako Mandlová D., adresa Dobříš, Nerudova 445, 263 01
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Jana 22. 04. 2022

Po vložení inzerátu na dětskou cyklosedačku téměř okamžitá reakce na WhatsAppu od Dagmar Mandlové s pěknou profilovou fotkou miminka. Píše, že je z Dobříše a chce objednat kurýra. Píšu jí, že mám výborné zkušenosti se službou Úsporný balík. To odmítá a chce kurýra objednat sama. Souhlasím a za pár minut přijde odkaz na stránky DPD. Na stránce je vše shrnuto (cena,jméno,adresa a č.zásilky), dále je požadováno přihlášení do online bankovnictví. To se mi nelíbí a chci se domluvit jinak, tak jí volám, ale číslo je nedostupné. Ještě jsem si všimla, že na WhatsAppu má pod svým jménem napsáno Účet společnosti.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.