Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Ozval se jako zájemce o koupi zboží na aukru. Jako jedinou možnost platby požadoval PayPal převod. Vůbec mne nenapadlo že by šlo o podvod. Naletěl jsem i na požadavek pro převod jistiny 10000,kč přes WorldRemit , Někam do Konga . Celou dobu mne ujišťoval, jakmile kupující převede požadovanou sumu tak se mi peníze vrátí na účet. Fakt jsem naletěl , prováděl mě postupem se screenshoty a ani jsem si nevšiml že něco nesedí . Když vypadl signál tak si mi dovolil jako ,,PayPal" vyhrožovat že protože jsem se odmlčel jsem pravděpodobně rizikový a hrozil FBI a podobně. A ještě mi nakonec napsal jako ,,PayPal" že mám poslat dalších 30000, že se mi peníze vrátí na účet jakmile kupující potvrdí převod peněz jistiny. Celou dobu dobu mne mátlo použití WorldRemit což je seriozní firma pro převody peněz . Nakonec mi zapálilo a podíval jsem se přímo na PayPal a na pár dotazů jsem věděl. PayPal oslovuje klienty celým jménem, nikoliv Nicky nebo emailovíými adresami. Tak jsem mu přímo napsal že je to podvod, a pro jistotu jsem hned smazal PayPal účet stejně jsem ho nepoužíval. Zatím se neozval.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
František 9. 09. 2022

přidal/a email: davidjuanjo101@gmail.com

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte jméno a příjmení majitele účtu. Následně vyberte ke kterému účtu jméno patří a v posledním kroku nahrajte screen nebo výpis z bankovnictví, kde bude jméno vidět.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.