Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Dobrý den, chtěla bych upozornit na podvod. Dne 8. 3. 2021 jsem si chtěla koupit na Bazoši kameninový hrnec za 199 Kč. Prodávajícího jsem se dotazovala, jestli posílá i prostřednictvím zásilkovny. Odpověděl, že ano. Chtěla jsem po něm platební podklady včetně poslání přes zásilkovnu. Dne 12. 3 poslal pouze svůj účet. Poslala jsem prodávajícímu cenu dopravného, tj. 65 Kč plus částku za hrnec 199 Kč (dohromady za 264 Kč). Dne 18. 3. jsem se ho dotazovala, jestli dorazila platba. Prodávající dne 18. 3. napsal, že ano a přislíbil, že odpoledne pošle. Dne 24. 3. jsem prodávajícího kontaktovala, s tím, že balíček na zásilkovně nevidím. Chtěla jsem po něm zaslání nebo vrácení peněz. Prodávajícího jsem 25. 3. kontaktovala, že mu napíšu negativní hodnocení na Bazoš, jestliže se nestane náhrada - zaslání hrnce nebo vrácení peněz. Prodávající se ozval až 30. 4. s tím, že hrnec neposlal, protože jsem mu nezaslala částku za balné. O částce za balné jsme v březnu nebyli domluvení. Požadoval zaslání minimálně 30 Kč. V další komunikaci požadoval 99 Kč. Na Bazoši jsem zjistila, že původní inzerát vymazal a přidal tam totožný. Prodávajícímu jsem se ozvala na nový inzerát s hrncem, s požadavkem na vrácení peněz. Prodávající napsal, že hrnec je tedy můj, a ať si pro něj přijedu nebo doplatím balné. O hrnec jsem přestala mít zájem, neboť jsem prodávajícímu nedůvěřovala. Prodávající navíc uvedl, že má nového zájemce. Prodávajícího jsem opětovně vyzývala k vrácení celé částky, tj. 264 Kč. Když měl nového kupce nechápala jsem, proč nechce vrátit zaplacené peníze. K prodávajícímu jsem ztratila po e-mailové komunikaci důvěru, a několikrát jsem ho žádala o vrácení celé částky. Na což on nereagoval adekvátně a začal mě i slovně urážet. Zkusmo jsem ho požádala o napsání adresy k předání hrnce. Po vyhledání adresy na mapách jsem si osobní předání rozmyslela, neboť jsem se obávala přepadení či přinejmenším, že na uvedené adrese nikdo nebude. Prodávajícího jsem opětovně vyzývala k vrácení celé částky. Domnívám se, že prodávající neměl v úmyslu nikdy balík s hrncem poslat. Navíc se pouze uštěpačně vysmívá.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.