Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Kupoval jsem mobil v ceně 1600,-. Prodávající se na FB Marketplace prezentoval jako Petr Ullrich. Prvně požadoval platbu předem na účet (1000,- jako poštovné a zálohu, jako jistotu, že si zboží převezmu) po chvíli smlouvání jsem přistoupil na 250kč předem, zbytek na dobírku. Peníze odešly na účet na jméno Marek Plass č.ú. 1600041003/5500. Po týdnu čekání jsem se zeptal v jakém je zásilka stavu - následovaly výmluvy, že nemá čas. Následně jsem požadoval ověření jeho totožnosti a jestli zboží skutečně vlastní. Dostalo se mi jen dalších výmluv, že mi svoji občanku fotit nebude a že peníze odešly na účet známému, protože on sám žádný účet nemá. Požadoval jsem tedy vrácení zálohy 250kč a odstoupení od koupě. Od té doby neodpovídá a inzerát na mobil je opět aktivní k dalšímu prodeji. Ať už je tenhle Petr nebo Marek kdokoliv, doufám, že mu večeře s pár pivy na můj účet chutnala a vy ostatní si dejte na tohoto zmetka pozor.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Admin 24. 06. 2023

přidal skutečné jméno majitele účtu: Marek Plass k bankovnímu účtu: 1600041003/5500


user picture
Dan 26. 06. 2023

Prodávající (Marek Plass) se po pár dnech ozval a zálohu 250kč mi vrátil zpět. Tímto prosím admina o smazání negativní recenze a omlouvám se za chybné hlášení o podvodníkovi


user picture
Admin 11. 07. 2023

Vam penize mozna vratil ale je tu vice podvedenych. At se pan obrati na policii a poda vysvetleni a polocie to prosetri a pripadne pozada o smazani.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.