Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Na Facebook Marketplace jsem sháněla dětské lehátko. Paní inzerovala, že je z Plzně, tak jako já. Napsala jsem jí, že mám o lehátko a ještě o zimní fusak zájem a že bych si věci osobně vyzvedla. Ona odpověděla, že je z Tachova, ale že by mi lehátko zaslala poštou a zaplatila poštovné (tohle mi bylo trochu divné). Když jsem napsala, že lehátko se bude špatně posílat, napsala, že už posílala i kočárek. Chtěla po mě pak údaje pro Zásilkovnu. Já napsala, že si přeji platit dobírkou. Že bych jí ráda důvěřovala, ale že jsem opatrná (měla jsem jí poslat 600 Kč). Ona napsala, že má s dobírkou špatné zkušenosti, že si od ní někdo něco nevyzvedl. Přistoupila jsem tedy na to, že jí pošlu zálohu 300 Kč. To jsem udělala. Paní napsala, že to zítra posílá. Asi o týden později mi nepřišla žádná zpráva, napsala jsem tedy paní, jak je na tom. Napsala, že se omlouvá, ale že má covid, tak až jí skončí karanténa. Psala jsem jí, ať se brzo uzdraví. O cca měsíc později jsem jí napsala: už jste zdravá? Žádná odpověď nepřišla, účet byl smazán. Lehátko samozřejmě nepřišlo :-D Účet jsem nahlásila facebooku, ale netuším, co oni s tou informací dělají. Po platbě na účet se mi zobrazilo jméno majitele účtu: Martin Polák. Víc jsem to neřešila, 300 byla naštěstí malá částka. Lehátko jsem hledala stále a po pár týdnech jsem narazila na to stejné. Paní si účet obnovila :-D teď je pod jménem Dominika Karolína (když jsem s ní komunikovala, bylo jméno jiné, ale už nevím jaké). Je tam profilová fotka, fotky dětí a jejich data narození.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Admin 9. 08. 2023

přidal skutečné jméno majitele účtu: Martin Polák k bankovnímu účtu: 7957937002/5500

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.