Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Prodával jsem věc na www.bazos.cz, ihned po zveřejnění mně přišla odpověď na WhatsApp, že má o nabízené zboží zájem, následoval dotaz na stav prodávané věci a nabídka, že vše zařídí přes společnost DPD. Po pár minutách přišel odkaz, na který jsem již neklikal... zjevný pokus o podvod. U tel. čísla, v profilu WhatsApp, je uložena fotografie mladé ženy s dítětem... pro větší věrohodnost. Když jsem na zaslaný odkaz nereagoval, po pár minutách se ozval údajný kupující s urgencí, že ještě neobdržel potvrzení nákupu. Jako odpověď jsem do zprávy nakopíroval znění § 209 tr. zákoníku - Podvod. Tím komunikace skončila a druhý den byl u profilu na WhatsApp obrázek jiné mladé ženy, opět s dítětem. Copak se na tyhle darmošlapy opravdu nenajde metr???
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Petr M. 21. 08. 2023

Napadlo mě, nestálo by za to zveřejnit třeba zde, na těchto stránkách, fotografie použité v profilech kontaktů, aby se na nich skuteční lidé poznali a mohli podat žalobu na zneužití a tlačilo by se tak ze všech stran, tedy né jen v trestních řízeních, které končí odložením, na nastavení ochrany před takovými podvodníky?

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.