Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Podvodníce Karolína Ridká inzeruje na marketplace fotoaparát Nikon D3100 s objektivem a stativem Camrock za 1000 Kč, dále telefon, co ještě poslouží za cenu zasilkovny 79 Kč. Oboje jsem chtěl a zaplatil. Prodejkyne komunikovala normálně - až na dotaz, kdy pošlu platbu… (platba odeslána na první uváděny účet) čekal jsem na potvrzení ze zasilkovny a nic. Dotázal se prodejkyne a ta mi sebevědome poslala printscreen z jiného bankovního účtu, zacerveneny majitel, s tím, ze platba nepřišla. Zajímavé však byly popisy plateb, kdy stejnou věc prodala 2x (foťák i mobil) a jeden majitel účtu (pan Tomiska) ji zhruba po 14 dnech zadal v předmětu zprávy při poukázani 4 Kč o vracení částky. Podvod je založeny na tom, ze u Mbank jsou minimálně dva úcty a jedné skupině posila výpis z druhého účtu, ze platba nepřišla. Kontaktoval jsem mbank a zaslal veškerou komunikaci. V bankovním vypisu bude patrně cely seznam poškozených za určite období. Před nákupem jsem prověřoval účet i osobu na tomto fóru. Za období 1.9 až 4.10. Jde patrně až o 47 podvodu.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Honza 5. 10. 2023

přidal/a číslo účtu: 670100-2223394747/6210


user picture
Jana 9. 11. 2023

Paní Karolína Ridká nabízí telefon za poštovné. 79,- Kč. Když jí přijdou peníze přestává komunikovat a prodává dál. Moje zkušenost z pondělí 6.11.

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.