Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Slečna, paní nebo jestli je vůbec osoba opravdu ženského pohlaví, (dále jen podvodníce) mě kontaktovala skrze Whatsapp, reagovala na moji poptávku na Star Wars figurku Black serie, kterou jsem měl na Bazoši. Odpověděl jsem a nechal si poslat fotku abych si ověřil, že myslíme stejnou figurku, bohužel zaslaná fotka neodpovídala, tak jsem na to upozornil, že hledám jinou. Podvodnice však reagovala velmi dobře a věděla jak neztratit zájemce. Začala příběh o tom, jak má figurek doma více a nevyzná se v tom, figurky tam nechal bývalý přítel, který je nikdy nevyzvedl a nechce je mít doma ale radši je prodá za pár korun než aby je vyhodila. Pro zajímavost jsem si nechal poslat fotky figurek ale podvodnice si řekla podezřele nízkou cenu, tak jsem neváhal a fotky si ověřil přes Google photo, samozřejmě se všechny dohledal. Podvodníci jsem napsal, že všechny figurky beru ale požadují pro ověření fotku všech figurek společně s papírkem, kde bude napsané její číslo, byl jsem zvědav jestli ještě vůbec napíše a co pošle. Poslala dokonce dvě fotky, ještě co údajně dohledala na víc, obě fotky měli i ruku s papírkem s napsaným číslem ale pozor, po bližším prozkoumání šlo o fotomontáž. Stále jsem podvodníci držel ve vědomi, že mám zájem a vyžádal si před posláním peněz ještě video, nejdříve nevypadalo, že bude problém ale pak najednou začali být komplikace kvůli údajnému stěhování a následně urgence na poslání. Tak jsem jsem svolil k poslání bez videa, vyžádal jsem si číslo účtu abych podvodníci mohl nahlásit a někdo se nenachytal. Omluvám se všem za dlouhé čtení ale chtěl jsem hlavně upozornit na to, že i když člověk odpovídá slušně, příběh je relativně uvěřitelný, prodejce Vám vyhoví ve všech ohledech, pošle fotku pro ověření a dopisuje si s Vámi půlku dne, neznamená, že je fér. Všechno si pořádně zkontrolujte a ověřte, nejlépe nahrávkou, fotografie jdou dneska běžně upravit v telefonu celkem obstojně, bacha na to.
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
KOMENTÁŘE
user picture
Admin 9. 10. 2023

přidal skutečné jméno majitele účtu: František Bikar k bankovnímu účtu: 70426891/0100

PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.