Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Podvodný kupující - osoba se ozvala přes WhatsApp velmi brzy po zveřejnění inzerátu (do 10 minut), dotazovala se, jestli skutečně položku prodávám (už to bylo trochu divné), nicméně projevila zájem s tím, jestli by bylo možné zaslat věc přes kurýra Zásilkovny. Aniž by došlo k nějaké dohodě či zaslání údajů o dodání, okamžitě následovalo posílání podvodných odkazů s údajně zaplacenou objednávkou - phishing. V hlavičce emailu text "Vaše položka byla zakoupena, nyní je třeba transakci potvrdit. #deb26b9d", odesílatel Zasilkovna Objednávka 14718309 <[email protected]>; druhý email - Vyjadřujeme naše hluboké uznání za váš výběr našich služeb! Váš jedinečný identifikátor objednávky je №14718309 , odesílatel - Zásilkovna - Informační centrum. #deb26b9d <[email protected]>. Oba emaily s grafikou Zásilkovny (jeden propadl do spamu, druhý nikoliv).
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.