Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Po inzerci na Sbazar se ozval přes WhatsApp jistý pan Bohdan Dušek, kdy chtěl zakoupit zboží a realizovat dopravu včetně platby přes Zasilkovnu, avšak Zasilkovna.cz a Zasilkovna-cz.cz je rozdíl. Zaslal odkaz pro příjem platby na základě vyplnění údajů o platební kartě. Byl odmítnut a naléhal, že jde o jednoduchý typ platby. Společnost zasilkovna.cz byla upozorněna na toto podvodné jednání a reagovala takto: Dobrý den, v návaznosti na Váš podnět ve věci podvodného jednání, kterého se dopustil neznámý pachatel na vaši osobu v rámci internetového obchodování, nelze než konstatovat, že se skutečně jednalo o podvodné jednání, jelikož společnost Zásilkovna s.r.o. takový druh služeb nenabízí a neužívá označení v internetové doméně „zasilkovna-cz.“. Společnost Zásilkovna s.r.o. užívá v internetové doméně označení „zasilkovna.cz“. V dané věci tedy společnost nemá s podvodným jednáním nic společného, neznámý pachatel vytvořil neoprávněně věrohodnou napodobeninu internetových stránek a tyto využil k podvodnému jednání. Vzhledem k okolnostem Vašeho případu doporučujeme podat trestní oznámení na policii, jelikož se může jednat o podezření z trestného činu. Společnost Zásilkovna s.r.o. taktéž přijala odpovídající opatření tak, aby se minimalizovalo riziko dalšího takového protiprávního jednání. Celá věc nás velice mrzí. Kdykoliv se na nás můžete obrátit. S pozdravem, Ondřej Bahník Specialista zákaznického servisu
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.