Znáte jiný telefon, e-mail nebo účet podvodníka? Přidejte informace k podvodu. Byli jste již ohlásit podvod na policii? Přidejte trestní oznámení. Podvedl Vás stejný podvodník a chcete se připojit k ostatním podvedeným? Napište komentář.
Podvod č. Vložil: Dne: Kopírovat odkaz na podvod
Číslo účtu:
Variabilní symbol:
Telefon:
Email:
POPIS PODVODU
Podvodník se vydává za běžného zájemce o inzerát na portálu Bazos.cz, kdy vám pošle přes WhatsApp zprávu - "Mám zájem o koupi věci". Dále vám pošle další zprávu - "Úspěšně jsem zaplatil pomocí zabezpečené transakce bazos. Musíte následovat odkaz, zadat všechny potřebné údaje a potvrdit příjem finančních prostředků, poté mi napište svou adresu a kurýr vám zavolá zpět, aby upřesnil všechny podrobnosti" - toto vše je bez jakékoli předchozí domluvy o koupi věci. Následně vás začne upomínat - "Stále jsem neobdržel oznámení, musíte přejít na odkaz, zadat všechny potřebné údaje a potvrdit příjem prostředků". ...Oslovil jsem tel. kontakt, který byl u uvedeného emailu a tento člověk mi potvrdil, že jeho tel. číslo je zneužito, jedná se už o min. 8 případů. V žádném případě neotvírejte uvedený link (odkaz) a nikde nic nevyplňujte...
TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Číslo a místo oznámení:
Číslo a místo hromadného řízení:
Součet trestních oznámení:
PŘIDAT KOMENTÁŘ - PŘIPOJIT SE K PODVEDENÝM
PŘIDAT INFORMACE O PODVODNÍKOVI
Vyplňtě nové údaje k podvodu. Čím více bude informací o podvodníkovi, tím lépe ostatní najdou stejného podvodníka a můžou se připojit k podvodu.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT SKUTEČNÉ JMÉNO MAJITELE ÚČTU
Přidejte pouze skutečné jméno a příjmení majitele účtu, které zobrazuje internetové bankovnictví a vyberte kterému účtu jméno patří. Nenahrávejte vymyšlená profilová jména z bazarů.
VAŠE ÚDAJE
PŘIDAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Vyplňtě číslo a místo trestního oznámení. V případě, že policie již případy spojila, tak číslo hromadného řízení. Zároveň Vás prosíme o částku, aby byl přehled o celkové sumě podvodu.
VAŠE ÚDAJE
Odkaz na podvod byl zkopírován do schránky.