Co dělat, pokud jste byli podvedeni

Pokud patříte také mezi podvedené, jistě si říkáte, co teď dál.

Je zbytečné si cokoliv vyčítat a přemýšlet, kde jste udělali chybu. Stalo se to mnoha jiným i mně jako autorovi článku.

Nejlepší, co můžete udělat, je podvod nahlásit. Je k tomu potřeba odvaha, ale nakonec vám to přinese dobrý pocit, že jste něco pro odhalení podvodníka udělali.

Nebudete v tom sami a uvidíte, že cesta k dosažení spravedlnosti existuje.

Je jasné, že vás to ale bude stát úsilí a čas. Je to jen na vás.

 

Zde je postup co nyní můžete udělat:

  1. Zajděte osobně nahlásit podvod na policii, není na co čekat. Oznámení musí každý podvedený podat osobně sám. Hromadné oznámení v ČR neexistuje. Policie si případy podvedených sama spojí podle společných údajů podvodníka a pokud škoda přesáhne 10 tisíců bude hodnoceno jako trestný čin. Na policii strávíte max hodinu a je dobré si sebou vzít všechny dostupné informace o podvodníkovi: (potvrzení o platbě z internetového bankovnictví, opis inzerátu a jeho číslo, opis komunikace s podvodníkem atd.) Policie Vám nakonec vystaví číslo oznámení.
  2. Můžete také vyzkoušet nahlášení podvodu online skrze epodatelnu policie ČR epodatelna.policie@pcr.cz. Na přiloženém odkazu zde si můžete stáhnout vzor a vyplnit oznámení podle něj. Zde je velmi nutné dobře popsat co se přihodilo, jak jste komunikovali, kam jste zaplatili a napsat o podvodníkovi maximum zjištěných informací, které mohou policii pomoci (telefon, email, číslo inzerátu, název profilu na facebooku). Do přílohy emailu nezapomeňte vložit ofocenou celou komunikaci s podvodníkem, kopii inzerátu a doklad o platbě z účtu.
  3. Ať už zvolíte osobní nahlášení nebo online podání vraťte se zpět na váš nahlášený podvod a sdělte ostatním jaké máte od policie přiřazeno číslo trestního oznámení a kde jste byli případ nahlásit. Přidání snadno uděláte přes tlačítko tlačítko: "Přidat trestní oznámení" u vašeho nahlášeného podvodu. Ostatní podvedení také ocení pokud jim navíc do komentáře napíšete vaše zkušenosti s osobním či on-line podáním.
  4. Co dělat naopak nemusíte, ale může pomoci - žádat banku o vrácení částky smysl nemá, žádná banka tuto službu neposkytuje. Máte však možnost nahlásit mylnou platbu a banka vyzve dlužníka k vrácení peněz. Pokud peníze nevrátí, tak můžete požádat o sdělení totožnosti. To se vám pak hodí jako cenná informace pro policii, aby mohla přestupek přiznat konkrétní osobě.

 

Držíme Vám palce a přejeme odhodlání podvodníka nahlásit a nenechat mu to projít!

S přátelskou pomocí
www.podvodnabazaru.cz

 

Sdílej článek:

Komentáře:

Přidat komentář